Spływ kajakowy: przeżyj niesamowitą przygodę!Jeśli lubisz przebywać na świeżym powietrzu i chcesz spróbować nowego zajęcia, spływ kajakowy jest świetną opcją. Jest wiele miejsc, w których można pływać kajakiem, a każde z nich oferuje wyjątkowe wrażenia. Niezależnie od tego, czy wolisz wolno płynącą rzekę, ocean czy jezioro, na pewno znajdziesz miejsce, w którym możesz popływać kajakiem. Jeśli kiedykolwiek chciałeś popływać kajakiem, teraz jest na to czas. Możesz poznać wiele różnych miejsc i dowiedzieć się więcej o środowisku naturalnym z nowej perspektywy.

Rainbow River, Australia

Jeśli odwiedzasz Australię, powinieneś koniecznie wybrać się na spływ kajakowy rzeką Murray. Jest tam wiele wspaniałych miejsc, ale jednym z najlepszych jest Rainbow River. Miejsce to jest szczególnie piękne zimą i wiosną, kiedy woda mocno płynie. Do Rainbow River łatwo jest dotrzeć z Adelajdy. Kajaki można wypożyczyć na przystani Murray Bridge Boat Ramp lub w pobliskim mieście Waikerie. Stamtąd można popłynąć w dół rzeki Murray, co jest niesamowitym przeżyciem. Kajakiem można pływać także w porze suchej, od maja do października, ale należy pamiętać, że w tym czasie woda jest niższa i może być trudniej ją przepłynąć.

Wąwóz Turda, Rumunia

Jeśli odwiedzasz Rumunię, powinieneś wybrać się na spływ kajakowy do wąwozu Turda. Wąwóz ten jest specjalnym odcinkiem rzeki, więc woda jest gładka i spokojna. Spływ kajakowy w tym rejonie to świetny sposób, by zobaczyć wąwóz z bliska. Podczas spływu kajakowego w Wąwozie Turdy można dopłynąć do wodospadu na końcu rzeki. Jeśli dopisze Ci szczęście, możesz zobaczyć ptaki, takie jak bocian czarny, a także inne zwierzęta, na przykład wydry. Jeśli wybierzesz się w te okolice latem, możesz także skorzystać z kąpieli w wodzie.

Rezerwat Przyrody Idro-Faedo, Włochy

Jeśli odwiedzasz Włochy, powinieneś wybrać się na spływ kajakowy po jeziorze Idro. Jezioro to jest otoczone górami, co sprawia, że widok jest naprawdę spektakularny. Po jeziorze Idro można pływać kajakiem w wielu miejscach, na przykład w opactwie San Zeno La Palud, na Lagunie Weneckiej, w opactwie San Giovanni in Croce i w opactwie San Francesco d'Assisi. Jeśli odwiedzasz Wenecję w miesiącach letnich, możesz popływać kajakiem po Lagunie Weneckiej, która jest pięknym miejscem do pływania. Można też pływać kajakiem po innych jeziorach, ale jest to trudniejsze, ponieważ jest tam mniej miejsca do poruszania się niż w Lagunie.

Rzeka Douro, Portugalia

Rzeka Douro, lub po polsku Rzeka Douro, to rzeka przepływająca przez Portugalię. Rzeka ta jest szczególnie popularna wśród kajakarzy jesienią, kiedy liście zmieniają kolor. W tym czasie rzeka jest wyjątkowo spokojna, a sceneria zachwycająca. Można ją spłynąć kajakiem z Porto aż do oceanu. Można to zrobić na własną rękę lub wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem. Płynąc kajakiem po rzece Douro, można zobaczyć wiele rzeczy, których nie można byłoby zobaczyć, podróżując samochodem. Można też zatrzymywać się w różnych miejscach wzdłuż rzeki, aby je zwiedzić.