Inne powody, dla których dzieci uwielbiają gumę do żuciaOprócz zwiększania poziomu dopaminy i poprawiania nastroju, są też inne powody, dla których dzieci uwielbiają żuć gumę. Może ona działać jako doustny bodziec, który redukuje stres i niepokój. Może także pomóc w poprawie koncentracji i zmniejszeniu nadpobudliwości. Chociaż nie ma jednoznacznych badań potwierdzających te powody, można założyć, że są one prawdziwe. Dzieci mogą chcieć żuć gumę, aby złagodzić stres lub niepokój. Może to także pomóc im skupić się na czymś innym niż to, co je stresuje. Jest to także dobry sposób na zajęcie ust i powstrzymanie ich przed zrobieniem czegoś, co mogłoby być szkodliwe dla nich samych lub dla innych. Innym powodem, dla którego dzieci mogą lubić gumę, jest fakt, że może ona pomóc im w higienie jamy ustnej. Żucie gumy może pomóc w redukcji płytki nazębnej, zapobieganiu próchnicy i zapaleniu dziąseł.

Co powinieneś wiedzieć o gumie do żucia i dopaminie u dzieci

Guma do żucia to produkt spożywczy, który od wielu lat cieszy się popularnością wśród dzieci. Jest zrobiony z cukru, aromatów i bazy gumowej. W ciągu ostatnich kilku dekad guma do żucia stała się bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej. Dzieci żują gumę również od początku XX wieku. Chociaż dzieciom nie wolno żuć tak dużo jak dorośli, nadal są narażone na taką samą ilość cukru w gumie do żucia. Jedno z badań wykazało, że dzieci, które żuły gumę bez cukru, miały niższy poziom insuliny i niższy poziom glukozy we krwi niż dzieci, które w ogóle nie żuły gumy. Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o gumie do żucia i dopaminie u dzieci.

  • Co ciekawe, uwalnianie dopaminy po żuciu gumy bez cukru jest bardziej efektywne niż po zjedzeniu kawałka czekolady.

  • Z drugiej strony, spożywanie gumy bez cukru uwalnia więcej dopaminy niż jedzenie cukru.

Dzieje się tak dlatego, że guma bez cukru jest przetwarzana w żołądku znacznie szybciej niż cukier. Żucie kawałka gumy bez cukru trwa około sześciu razy dłużej niż spożycie cukru. Żucie gumy to bardzo dobra długoterminowa strategia, która poprawia nastrój i pomaga się skupić. Jeśli jednak zamierzasz żuć gumę bez cukru, upewnij się, że każdego dnia żujesz tylko zalecaną ilość. Należy także upewnić się, że jest to guma bez cukru, ponieważ żucie gumy bez cukru jest o wiele lepsze niż żucie gumy cukrowej.

Dzieci kochają gumę do żucia!

Dzieci uwielbiają gumę do żucia i jest kilka powodów, dla których tak się dzieje. Najważniejszym z nich jest uwalnianie dopaminy w mózgu, co sprawia, że czują się szczęśliwe i jest nagrodą za podjęcie działania, które pomogło im dostarczyć więcej tych substancji chemicznych do mózgu. Istnieją także inne powody, dla których dzieci uwielbiają żuć gumę. Może ona działać jako doustny bodziec, który zmniejsza stres i niepokój. Może także pomóc w poprawie koncentracji i zmniejszeniu nadpobudliwości. Może też pomóc w utrzymaniu higieny jamy ustnej.