Korzyści dla środowiska wynikające z zastosowania elektrycznych promienników ciepłaJeśli chodzi o efektywność energetyczną i oszczędność kosztów, promienniki elektryczne mają wiele zalet. Zużywają one mniej energii niż systemy z wymuszonym obiegiem powietrza, co oznacza, że w dłuższej perspektywie są bardziej przystępne cenowo. Promienniki elektryczne są również bardzo wydajne, ich średnia sprawność wynosi 95% lub więcej. Oznacza to, że prawie cała zużyta energia elektryczna jest zamieniana w ciepło. Tego typu systemy grzewcze mają również tę dodatkową zaletę, że są ciche i bezwonne - ponieważ nie zachodzi w nich proces spalania - oraz nie emitują dwutlenku węgla. Jedynym produktem wydostającym się z promienników elektrycznych jest para wodna z nawilżacza. Z punktu widzenia ochrony środowiska, promienniki elektryczne to doskonały wybór, aby zapewnić ciepło i przytulność w miesiącach zimowych, a jednocześnie obniżyć rachunki za media!

Promienniki ciepła podczerwieni to czystsze powietrze i lepsza kontrola wilgotności

Większość systemów z wymuszonym obiegiem powietrza wytwarza nadmiar kurzu i zanieczyszczeń. Dzięki elektrycznemu promiennikowi będziesz cieszyć się czystszym powietrzem, ponieważ nie zachodzi w nim proces spalania. Oznacza to brak pyłu, popiołu, sadzy i emisji dwutlenku węgla. Jest to bardzo korzystne dla osób z alergiami i astmą lub cierpiących na przewlekłe choroby płuc, takie jak POChP lub rozedma. Powietrze z systemu z wymuszonym obiegiem powietrza może powodować kaszel, świszczący oddech, trudności w oddychaniu oraz podrażnienie oczu, nosa i gardła. Objawy te można złagodzić, stosując promienniki ciepła elektryczne grzejnika na podczerwień.

Zalety bezpieczeństwa

Jak wspomniano powyżej, promienniki elektryczne są bezpieczniejsze w użyciu, ponieważ nie zachodzi w nich proces spalania. Oznacza to brak tlenku węgla, sadzy i popiołu powstających przy spalaniu paliw kopalnych. Ponadto, promienniki elektryczne emitują niewielką ilość wilgoci, więc nie musisz się martwić o szkody wodne lub pleśń. Czujniki dymu są często uruchamiane przez systemy z wymuszonym obiegiem powietrza ze względu na wysoki poziom tlenku węgla. Jeśli w domu znajduje się taki czujnik, zaleca się, aby raz w roku ktoś go sprawdził, aby upewnić się, że działa prawidłowo.

Łatwa instalacja i niskie koszty utrzymania

Elektryczne promienniki podłogowe są łatwe w instalacji, więc nie ma potrzeby zatrudniania fachowca. Zaleca się, aby początkową instalację przeprowadził specjalista, ale po uruchomieniu urządzenia jego konserwacja jest niewielka. W przypadku systemów z wymuszonym obiegiem powietrza trzeba regularnie płacić za filtry i czyszczenie kanałów. Nie jest to konieczne w przypadku promienników elektrycznych.