Sposoby na to, by Twój kot był szczęśliwy i zdrowyKiedy po raz pierwszy przynosisz do domu kota, wydaje się, że ten puszysty nowy nabytek będzie centrum Twojego świata do końca życia. Jednak z czasem to urocze, niezależne stworzenie zaczyna rozwijać swoje własne zainteresowania i nawyki. To właśnie wtedy sprawy mogą stać się nieco skomplikowane. Oczywiście, chcesz, aby Twój kot był szczęśliwy - ale co dokładnie czyni go szczęśliwym? Jak utrzymać niski poziom stresu i wysoki poziom szczęścia? Jak być może zauważyłeś u swojego kota, istnieje wiele różnych sposobów reagowania na otoczenie. Podczas gdy niektóre koty dobrze czują się w nieuporządkowanym otoczeniu, a inne są całkowicie zadowolone z małej przestrzeni, z której nie mogą uciec, do nas, jako właścicieli, należy zaspokojenie potrzeb naszych kotów i stworzenie środowiska, które nie doprowadzi ich do szaleństwa. Chociaż istnieje wiele sposobów, w jaki możesz pomóc uczynić swojego kota szczęśliwszym, są też pewne rzeczy, które sprawią, że będą nieszczęśliwe. Oto 5 wskazówek, jak możesz utrzymać kota szczęśliwego w domu.

Nie obawiaj się wcielić w życie naturalnych instynktów swojego kota.

Koty mają naturalny instynkt ukrywania się i czują się bezpiecznie w zamkniętych pomieszczeniach. Dlatego ważne jest, aby zapewnić im bezpieczne miejsce, w którym mogą się wycofać, gdy czują się niepewnie lub są zestresowane. Można to osiągnąć na wiele sposobów: Zapewnienie kartonowego pudełka w spokojnym miejscu w Twoim domu. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz młodego kociaka. Zapewnienie drzewka dla kotów, na które mogą się wspinać i bawić.

Używanie schodów dla zwierząt domowych, aby umożliwić kotu przejście z jednego poziomu domu na drugi. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz kota, który nie jest zbyt mobilny. Zapewnienie kotu bezpiecznej przestrzeni pomoże utrzymać poziom stresu na niskim poziomie. Jest to szczególnie ważne dla kotów, które są nieśmiałe lub nie lubią przebywać z nowymi ludźmi. Bezpieczne miejsce, w którym kot może się wycofać, może również pomóc w takich kwestiach jak unikanie kuwety i drapanie.

Dostarczają urozmaicenia dla ich codziennej rutyny

Jeśli jesteś właścicielem kota, to wiesz, jak wysokoenergetyczne mogą być te małe stworzenia. Podczas gdy ten poziom energii może być super zabawny, gdy jest czas na zabawę, może być również stresujący i denerwujący w innych czasach. Kiedy energia Twojego kota staje się zbyt duża, jednym ze sposobów na utrzymanie go w szczęściu jest przyjęcie jego naturalnych instynktów. Można to osiągnąć na wiele sposobów:

  • Zapewnienie zabawek, które zachęcają kota do zabawy z Tobą. Niektóre koty naprawdę lubią bawić się zabawkami, które robią hałas. Dostarczanie zabawek, które zachęcają kota do drapania.
  • Drapanie jest naturalnym instynktem i może pomóc w utrzymaniu zdrowych pazurów Twojego kota. Może również pomóc w ograniczeniu pazurów na meblach i własnym ciele kota.
  • Używanie wskaźnika laserowego w celu zachęcenia do ćwiczeń i zabawy. Wszystkie te czynności mogą pomóc w utrzymaniu poziomu energii Twojego kota na rozsądnym i szczęśliwym poziomie. Mogą one również pomóc w zmniejszeniu stresu i powstrzymaniu kota od rozwijania złych nawyków, takich jak drapanie nieodpowiednich rzeczy i żucie rzeczy, których nie powinien.