Sposoby na zarabianie pieniędzy dzięki kryptowalutomKryptowaluty to nowa gorączka złota. Nie codziennie zdarza się, że nowy token cyfrowy uruchomiony na obskurnej stronie internetowej nagle eksploduje wartością, jak to miało miejsce w przypadku kryptowalut takich jak bitcoin i ethereum. W 2017 r. rynek tych walut cyfrowych eksplodował, a łączna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrosła z 17 mld USD do 608 mld USD. Ale jak możesz skorzystać z tej gorączki złota, aby zarobić trochę pieniędzy? Wiele osób postrzega kupowanie i sprzedawanie kryptowalut jako inwestycję lub coś podobnego. Istnieje jednak wiele sposobów na spieniężenie go i zarabianie na nim. Oto pięć pomysłów na to, jak możesz zarabiać pieniądze z kryptowalutą raczej wcześniej niż później.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to cyfrowa lub wirtualna waluta, która wykorzystuje kryptografię do zapewnienia bezpieczeństwa. Dzięki temu zabezpieczeniu kryptowaluta jest trudna do podrobienia. Cechą charakterystyczną kryptowaluty i prawdopodobnie jej najbardziej ujmującym urokiem jest jej organiczny charakter; jest to waluta tworzona przez zdecentralizowaną sieć komputerów, niezależną od jakichkolwiek scentralizowanych władz. Cena kryptowaluty jest określana przez rynek, tak jak cena akcji.

Główną różnicą jest to, że można kupować i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio, bez potrzeby korzystania z brokera. Możesz użyć portfela kryptowalutowego do przechowywania Bitcoin, Ethereum lub innych monet. Portfel to cyfrowe miejsce, w którym można przechowywać kryptowaluty. Możesz następnie przenieść lub "wydać" swoje kryptowaluty, wysyłając je ze swojego portfela do innego portfela.

Zostań ekspertem od kryptowalut

Podobnie jak w przypadku większości innych inwestycji, zaleca się, abyś zbadał rynek, zanim zanurkujesz. Istnieje wiele dostępnych zasobów, które pomogą Ci zrozumieć rynek, a także możesz dołączyć do forów i innych społeczności, aby porozmawiać z ekspertami. Istnieje również wiele podcastów i kanałów YouTube, które specjalizują się w kryptowalucie i technologii blockchain. Jeśli masz czas i zasoby i chcesz zanurkować głęboko w ten rynek, zostań ekspertem przed inwestowaniem. Pomoże Ci to lepiej zrozumieć rynek i podejmować bardziej świadome decyzje.