Pyszne napoje z witaminą C, które pomogą Ci przetrwać zimę‍Zima ma swoją zimną pogodę, ponure dni i oczywiście choroby sezonowe. Ale chociaż nie zawsze można zapobiec zimowym chorobom, można pomóc zwiększyć swój system odpornościowy za pomocą kilku prostych kroków. Jednym z najlepszych sposobów na to jest zapewnienie sobie wystarczającej ilości witaminy C w diecie. Aby to ułatwić, oto 7 pysznych napojów z witaminą C, które pomogą Ci przetrwać zimę bez uczucia zbytniego wyczerpania. Od domowych smoothies po gorące toddies, te napoje z pewnością utrzymają Cię w wyglądzie i samopoczuciu podczas zimnych miesięcy. Są one nie tylko pełne witaminy C, która pomoże Ci odeprzeć zimową chorobę, ale także pełne innych niezbędnych witamin i składników odżywczych, które pomogą utrzymać Twoje ciało w doskonałej formie. Weź więc swój ulubiony kubek i zaczynajmy!

Korzyści z witaminy C

Witamina C jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który jest przede wszystkim wykorzystywany do produkcji kolagenu, który jest tkanką łączną, która trzyma nasze ciała razem, ale także działa jako przeciwutleniacz, pomaga w absorpcji żelaza i pomaga w naprawie wszystkich tkanek w organizmie. Co więcej, witamina C jest rozpuszczalna w wodzie, co oznacza, że organizm nie przechowuje jej, więc musisz uzyskać stałą dostawę każdego dnia. Witaminę C można znaleźć w wielu popularnych pokarmach, takich jak owoce cytrusowe, brokuły, brukselka, owoce kiwi, papryka, truskawki, papaja, a nawet orzeszki ziemne. Ponieważ witamina C jest rozpuszczalna w wodzie, jest wchłaniana do krwiobiegu, gdy żołądek jest pełny, a jelita cienkie nie są zapchane innymi pokarmami, które są spożywane w tym czasie. Z tego powodu niektórzy ludzie mają swój poranny suplement witaminy C ze szklanką wody przed jedzeniem czegokolwiek, ponieważ uniemożliwi to jej wchłonięcie.

Pomarańczowo-ananasowy smoothie

Ten tropikalny napój z witaminą C jest idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia w miesiącach zimowych. Napełniony witaminą C, białkiem, błonnikiem i zdrowymi tłuszczami, ten napój to świetny początek dnia. Pomarańcza i ananas są pakowane z witaminą C, ale mają również błonnik, witaminy z grupy B, witaminę A i żelazo. Dodatek płatków owsianych i siemienia lnianego w tym przepisie nie tylko sprawia, że jest gęsty i kremowy, ale także dodaje trochę białka do napoju, dzięki czemu jest to ogólnie świetny wybór. Możesz zrobić to smoothie ze świeżym lub mrożonym sokiem pomarańczowym, ale jeśli używasz mrożonego, upewnij się, że rozmrozisz go przed użyciem. Jeśli robisz to z wyprzedzeniem, nie dodawaj siemienia lnianego, dopóki nie będziesz gotowy do picia, ponieważ straci ono wiele ze swoich wartości odżywczych, jeśli będzie zbyt długo leżało. Jako dodatkowy bonus, ten przepis jest bezglutenowy, wegański i bez nabiału.

Cytrusy i jagody smoothie

Cytrusy i jagody to kolejna klasyczna kombinacja, a oni zrobić wielki witaminy C-boosting smoothie. Ten przepis wzywa do mrożonych owoców, ponieważ utrzyma smoothie gęste i kremowe, nawet jeśli zrobisz je z wyprzedzeniem. Mrożone owoce są tańsze niż świeże i łatwo jest mieć je pod ręką, aby przygotować smoothie, kiedy tylko chcesz. Możesz również użyć świeżych lub mrożonych truskawek do tego przepisu. Sok pomarańczowy jest najlepszy dla tego przepisu, ponieważ jest wyższy w witaminę C niż wiele innych soków. Podczas robienia smoothies, ważne jest, aby używać blendera z silnym silnikiem i ostrym ostrzem, aby wykonać pracę szybko, ponieważ im dłużej trwa blender do rozbicia wszystkiego, tym bardziej prawdopodobne jest, że go spalisz.