Oczyszczacz powietrza do domu i biuraJakość powietrza w pomieszczeniach może być pogorszona przez wiele czynników. Gdy warunki te utrzymują się przez dłuższy czas, mogą prowadzić do irytujących objawów, takich jak suchy kaszel lub swędzenie oczu, a także do poważniejszych problemów zdrowotnych, takich jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc. Na szczęście zakup oczyszczacza powietrza jest jedną z najprostszych rzeczy, jakie można zrobić, aby poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach. Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które usuwa cząsteczki z powietrza, aby oczyścić środowisko. Dlaczego więc potrzebujesz oczyszczacza powietrza w swoim domu i biurze? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tych przydatnych urządzeniach, w tym o tym, jak działają, różnych dostępnych typach i kilku pomocnych wskazówkach dotyczących wyboru odpowiedniego dla Ciebie.

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacze powietrza działają poprzez filtrowanie powietrza, którym oddychamy. Usuwają z powietrza cząsteczki i gazy, aby zachować zdrowie. Oczyszczacze powietrza to świetny sposób na poprawę jakości życia poprzez usuwanie szkodliwych zanieczyszczeń z powietrza. Pomagają również w alergiach, astmie i innych problemach z oddychaniem. Jeśli masz zwierzęta lub palisz, oczyszczacz powietrza może ułatwić oddychanie.

Wiele osób jest zaskoczonych, gdy dowiaduje się, że oczyszczacze powietrza tak naprawdę nie oczyszczają powietrza. Zamiast tego zbierają i zatrzymują cząsteczki, które już znajdują się w powietrzu i utrudniają oddychanie. Oczyszczacze powietrza wykorzystują różne metody, aby wykonać to zadanie. Niektóre oczyszczacze powietrza wykorzystują ładunek elektrostatyczny do przyciągania, a następnie zatrzymywania kurzu i pyłków. Oczyszczacze powietrza wykorzystujące filtry węglowe mogą usuwać pewne rodzaje substancji chemicznych, zapachów, a nawet gazów.

Jaki typ oczyszczacza powietrza powinieneś kupić?

Typ oczyszczacza powietrza, który kupisz, będzie zależał od poziomu zanieczyszczeń w powietrzu i Twoich konkretnych potrzeb. Na przykład, jeśli masz alergie, będziesz chciał znaleźć oczyszczacz powietrza, który usuwa wysoki procent małych cząsteczek. Jeśli masz astmę, będziesz potrzebować oczyszczacza powietrza, który usuwa wysoki procent zanieczyszczeń chemicznych.

Rodzaj kupionego oczyszczacza powietrza zależy również od tego, jakie zanieczyszczenia próbujesz usunąć z powietrza. Jeśli chcesz usunąć pyłki z powietrza, będziesz chciał kupić oczyszczacz powietrza z wysokim wskaźnikiem CADR dla pyłków, natomiast jeśli chcesz usunąć kurz i inne alergeny, będziesz chciał kupić oczyszczacz powietrza z wysokim wskaźnikiem CADR dla kurzu.