Grupa muszkieterów łączy siły z polską akcją humanitarną na rzecz Ukrainy

Grupa Muszkieterów postanowiła działać ramię w ramię z Polską Akcją Humanitarną na rzecz wsparcia Ukrainy. Muszkieterowie pomagają potrzebującym w porozumieniu z PAH, by niezbędna pomoc trafiła tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. W akcję zaangażowane są zarówno sieci Intermarché i Bricomarché, jak również Fundacja Muszkieterów. Łączna wartość przekazanych w pierwszym etapie produktów i środków wyniesie ponad milion złotych.

Solidarność jest wpisana w DNA Grupy Muszkieterów i zrzeszonych w niej przedsiębiorców. Poza licznymi akcjami podjętymi już w pierwszych dniach kryzysu przez właścicieli sklepów na poziomie lokalnym, Centrala Grupy również uruchamia swoje wsparcie na rzecz Ukrainy i jej obywateli, łącząc siły z Polską Akcją Humanitarną. Grupa będzie działać na czterech poziomach, angażując do pomocy sieci handlowe Intermarché i Bricomarché, Fundację Muszkieterów oraz spółkę IMMO Muszkieterowie odpowiedzialną za rozwój sieci.

Fundacja Muszkieterów, zaangażowana społecznie już od 20 lat, rozpoczyna szeroką zbiórkę środków finansowych, korzystając z pomocy blisko 400 supermarketów zrzeszonych w Grupie. Informacje o działaniach klienci uzyskają na stronach internetowych Intermarché, Bricomarché i Grupy Muszkieterów, a także za pomocą innych nośników komunikacyjnych (np. aplikacji mobilnych), które będą na te strony kierować.

Centrala Intermarché, po uzgodnieniu z PAH listy najbardziej potrzebnych artykułów, przekaże produkty o łącznej wartości blisko ćwierć miliona złotych, w tym środki higieny osobistej oraz artykuły z kategorii dziecięcej. Ponadto centrala Bricomarché w pierwszej turze przeznaczy na rzecz Ukrainy milion złotych, który przekazany zostanie Fundacji Muszkieterów, pilotującej rozdysponowanie zbieranych środków. Grupa planuje kontynuację działań pomocowych.

Grafika Grupa Muszkieterów łączy siły z Polską Akcją Humanitarną 801e4

Dodatkowo, spółka IMMO Muszkieterowie, zajmująca się ekspansją sieci oraz zarządzaniem nieruchomościami Grupy, jest gotowa do podjęcia rozmów z władzami gmin i samorządów oraz organizacjami humanitarnymi celem nieodpłatnego tymczasowego udostepnienia wolnych budynków znajdujących się w wielu regionach Polski, aby nieść pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem blisko 500 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2020 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 7,8 mld złotych. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Grupa Muszkieterów jest regularnie nagradzana w licznych konkursach i rankingach, m.in. na Liście 2000 dziennika „Rzeczpospolita”, czyli w zestawieniu największych firm w Polsce (56. pozycja w 2021 r.), w rankingu „Top 500 CEE” przygotowywanym przez „Rzeczpospolitą” we współpracy z firmą Coface (98. miejsce w 2021 r.), w rankingu „1000 największych firm w Polsce” „Gazety Finansowej” (47. miejsce w 2020 r.), w zestawieniu Najwięksi money.pl (48. pozycja w 2021 r.) czy w rankingu „30 najpopularniejszych franczyz” magazynu „Franczyza & Biznes” (16. miejsce w 2021 r.). Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.