Kilka wskazówek, jak utrzymać biurko w czystości

Niektórzy mówią, że to nie koniec świata, jeśli na biurku panuje bałagan, ale niewiele osób podziela tą opinię. Jeśli masz brudne biurko, znalezienie tego, czego potrzebujesz, może być trudne. A to może prowadzić do utraty wydajności i niższej jakości pracy.

Wskazówki dotyczące utrzymania porządku i czystości na biurku

1. Odpowiednio uporządkuj swoje dokumenty na biurku, aby łatwiej było znaleźć informacje związane z pracą

Kiedy masz biurko pokryte papierami i innymi rzeczami wtedy łatwo stracisz orientację, gdzie zostawiłeś dokumenty lub jak długo tam leżały. Aby praca była łatwiejsza w zarządzaniu, spróbuj uporządkować swoje biurko za pomocą systemu zarządzania informacjami.

System zarządzania informacją to specjalna szafka na dokumenty, która pomaga uporządkować rzeczy, nadając im etykiety i odpowiednią lokalizację na biurku.

2. Umieść kosz na śmieci w łatwo dostępnym miejscu na biurku, aby zmniejszyć ilość generowanych odpadów

W każdym biurze kosz na śmieci jest niezbędnym elementem przestrzeni roboczej. Nie tylko praktyczne jest posiadanie jednego w pobliżu, ale są również łatwo dostępne i nie jest trudno znaleźć czas na wyrzucenie śmieci.

Mimo że wszystkie biura powinny mieć kosz na śmieci, niektórzy ludzie mogą nie wiedzieć, jak najlepiej zapewnić dostępność i miejsce. Jeśli zamierzasz produkować dużo treści w swoim biurze, ważne jest, aby postawić kosz na śmieci w łatwo dostępnym miejscu na biurku. Ułatwi to życie osobie, która musi cały dzień chodzić i zbierać śmieci.

3. Miej wyznaczone miejsce na wszystko, co trzeba przechować, w tym ważne dokumenty i akta

Jeśli chodzi o wybór najlepszej lokalizacji do przechowywania ważnych dokumentów, powinieneś rozważyć skorzystanie z bezpiecznego miejsca, takiego jak ognioodporny sejf lub bezpieczna szafka na dokumenty, która znajduje się poza biurem, aby nie pomylić lub nie stracić ważnych przedmiotów.

4. Używaj plecaka lub szuflady do przechowywania przedmiotów, których potrzebujesz tylko od czasu do czasu, takich jak przekąski lub przedmioty osobiste

Prawdopodobnie masz gdzieś w domu torbę lub szufladę, w której przechowujesz przedmioty, których na co dzień nie potrzebujesz. Jeśli jednak jesteś jak większość ludzi, te obszary przechowywania są zwykle przepełnione rzeczami, które mogą się zgubić lub uszkodzić przez ciągłe używanie.

Rozwiązaniem jest przechowywanie niektórych najważniejszych przedmiotów w plecaku lub szufladzie i używanie ich tylko wtedy, gdy są potrzebne. W ten sposób będą nadal dostępne, gdy ich potrzebujesz, bez zajmowania ważnego miejsca w domu lub w firmie.

5. Regularnie opróżniaj kosz na śmieci, aby nie zapełnił się, ani nie zabrudził i nie stał się nieatrakcyjny w użyciu

Jeśli masz kosz na śmieci i używasz go codziennie, możesz pomyśleć o pozbyciu się go, gdy się zapełni. Brud i bałagan mogą szybko zmienić Twój kosz na śmieci w nieatrakcyjny przedmiot, której nie chcesz dotykać.

Kosz na śmieci należy regularnie opróżniać, aby się nie zabrudził i nie był pełny. Jeśli po jego opróżnieniu bardzo szybko nie ma już pustej przestrzeni, rozważ zakup drugiego kosza na śmieci.