NetworkingNetworking to umiejętność, którą musisz posiadać, aby odnieść sukces w karierze lub biznesie. To ważne dla twojego życia zawodowego i osobistego. Coraz więcej osób zaczyna interesować się kontaktami towarzyskimi i nawiązywaniem kontaktów. Dlatego ważne jest, abyś nauczył się, jak to robić dobrze. Obejmuje to umiejętność rozpoczynania rozmów, udostępniania danych osobowych i budowania relacji z innymi ludźmi.

Co to jest wydarzenie sieciowe i jak może ci pomóc?

Wydarzenie to jest okazją do networkingu, podczas którego eksperci z różnych sektorów podzielą się swoją wiedzą z publicznością. Eksperci udzielą informacji na różne tematy, takie jak marketing cyfrowy, pisanie, przywództwo, a nawet media społecznościowe. W tym artykule omówimy, w jaki sposób ludzie mogą w pełni wykorzystać te wydarzenia sieciowe, zdobywając informacje od ekspertów.

Wydarzenia sieciowe są doskonałym miejscem do zdobywania nowych pomysłów i know-how, ale muszą być zaplanowane z dużym wyprzedzeniem, aby zmaksymalizować szanse na sukces. W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom, w jakie możesz wpłynąć na wynik zdarzenia sieciowego, zanim ono nastąpi, aby upewnić się, że czerpiesz z niego wartość.

Sposoby na zbudowanie swojej sieci poprzez uczenie się od innych

Zanim będziesz mógł zbudować sieć, musisz wyjść i zacząć ją budować. Musisz wiedzieć, czym jest sieć i jak działa. Oto trzy sposoby budowania sieci, ucząc się od innych.

1. W mediach społecznościowych - powinieneś być typem osoby, która lubi wchodzić w interakcje z ludźmi w mediach społecznościowych. Powinieneś udostępniać swoje treści w mediach społecznościowych, aby inne osoby mogły je zobaczyć i chciały Cię śledzić. Jeśli ktoś Cię obserwuje, zobaczy całą zawartość, którą mu udostępnisz - to świetny sposób na zdobycie nowych obserwujących i zwiększenie widoczności Twoich treści.

2. Aktywnie uczestnicz w społecznościach – społeczności są budowane, gdy ludzie wchodzą ze sobą w interakcję wokół określonego tematu lub zainteresowań. Jeśli chcesz budować swoją sieć, aktywnie uczestnicz w tych społecznościach – kiedy

Możesz się wiele nauczyć po prostu rozmawiając z ludźmi i naprawdę nie musisz być dziennikarzem ani influencerem, żeby to zrobić. Dzięki mediom społecznościowym i aplikacjom takim jak LinkedIn ludzie mogą łatwiej niż kiedykolwiek budować swoje sieci i kontaktować się z odpowiednimi osobami.

Jak poprawić swoją autoprezentację na wydarzeniach towarzyskich?

Aby upewnić się, że nie tylko dobrze wyglądasz, ale także czujesz się pewnie i swobodnie, powinieneś najpierw przygotować się do wydarzeń towarzyskich. Od momentu, gdy zdecydujesz się iść na wydarzenie towarzyskie, do czasu, gdy go opuścisz, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

-Planuj z wyprzedzeniem, aby wiedzieć, na jaki rodzaj wydarzenia się wybierasz.

-Zwróć uwagę na swój strój i upewnij się, że jest odpowiedni do okazji.

- Ubierz się na jakąkolwiek imprezę. Na przykład, jeśli jest impreza, ubierz się w najlepszy strój i makijaż; jeśli jest to impreza biurowa, noś casualowy strój biznesowy; jeśli jest to prezentacja, noś profesjonalną i dopracowaną odzież.

-Upewnij się, że Twój strój odzwierciedla to, kim jesteś jako osoba

Czy kiedykolwiek znalazłeś się na spotkaniu towarzyskim, żałując, że nie możesz odejść? Albo boisz się spędzać czas z ludźmi, którzy wydają się nudni lub denerwujący? Odpowiedź brzmi: masz moc, aby zmienić swoje nastawienie na spotkania towarzyskie. Możesz cieszyć się sobą i być bardziej towarzyskim.