1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Dzisiaj jest Niedziela, 19 Styczeń 2020

Wycieczki

Aktywnie w Cieplicach

NORDIC WALKING

Nordic Walking porywa świat do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu i staje się  coraz bardziej popularną formą spędzania  wolnego czasu.  Na licznych alejkach parkowych Uzdrowiska  spotkać można turystów wędrujących z kijami bez względu na   wiek  i kondycję. Wysiłek fizyczny można tu połączyć i  z doznaniami estetycznymi. W naszym biurze można wypożyczyć kije do Nordic Walkingu oraz skorzystać z pomocy profesjonalnego instruktora.

 

CIEPLICE NA DWÓCH KÓŁKACH
Więcej, szybciej a na pewno inaczej odwiedzać można różne atrakcje regionu na dwóch kółkach. W naszym biurze otrzymacie Państwo informację o punktach, w których można wypożyczyć rower, a także o trasach rowerowych w najbliższej okolicy. Służymy również usługą wynajęcia profesjonalnego instruktora.

 

O szczegóły zapytaj w biurze.

 

 

 

 

Biesiady i ogniska

 Na trasie  górskiej wycieczki można zaplanować spotkanie przy  ognisku . Nic tak nie rozgrzewa atmosfery, jak płomienie „tańczącej”  watry. Ognisko, któremu towarzyszy kapela góralska zamienia się w prawdziwą góralską biesiadę, ze wspólnym śpiewem, zabawami i  tańcami.


Proponujemy tego typu biesiady zamiast kolacji w restauracji, z urozmaiconym regionalnym menu. Pieczona kiełbaska, kaszaneczka z tradycyjnej masarni czy smakowicie dosmaczany, pieczony udziec  jagnięcy w towarzystwie urokliwego górskiego pleneru i dobrej zabawy głęboko pozostaje w pamięci naszych gości.

Ogniska  organizujemy w bezpiecznych miejscach na świeżym powietrzu  lub  w specjalnie do tego przygotowanych szałasach.

 

O szczegóły zapytaj w biurze

 

 

 

 

Wycieczki piesze

Turystyka piesza  w naszych górach ma  bogate, sięgające kilku wieków tradycje. Już w XVII wieku na karkonoskich ścieżkach pojawiają  się ludzie chodzący z ciekawości lub dla samej przyjemności wędrowania. Podstawy turystyki ponad 100 lat później tworzyli romantycy, ich hasła powrotu do natury zwróciły uwagę człowieka na piękno przyrody i z tym związane doznania estetyczne.


Tak wyglądały początki, a teraz… Wędrowanie po Karkonoszach, Górach Izerskich  stanowi  nieodłączną część pobytu  w Cieplicach. Ponad 100 km szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności kusi swoimi atrakcjami.

Każdej wyprawie w góry - umili czas, zapewni  bezpieczeństwo, wzbogaci wiedzę - profesjonalna opieka i towarzystwo przewodnika sudeckiego.

 

Zapraszamy do  korzystania z naszych usług.