1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Dzisiaj jest Czwartek, 23 Wrzesień 2021

Informacje Kulturalne

 

 

 


 

 


 

Do Gawiedzi wszelakiej…

Pismem owym powiadomić pragnę iż „Noc otwartych muzeów” jako i wcześniej tak i w tym roku na zamku Chojnik odbywać się będzie. Przez ostatnie lata aura nam nie sprzyjała deszczem nas racząc, jednak w tym roku z usług czarownika skorzystaliśmy, który za opłatą sowitą pogodę dobrą zapewnił.

Kto w dniach majowych na zamek dotrze ten nudzić się nie będzie, chociaż ze smutkiem powiadomić muszę, że wszystkie atrakcje w związki małżeńskie już wstąpiły. Na dziedzińcu ognisko płonąć będzie, przy którym to i owo upiec się da, w tym głównie kiełbaski. A kto by ze sobą ich przynieść nie zdołał, bo pies lodówkę nauczył się otwierać, na pewno nabędzie je w Karczmie Zamkowej. Tam również piwo najlepsze dostaniecie. Czas wolny zajmie Wam Gildia Przewodników Sudeckich, która coś czynić na zamku zamierza, chociaż nie wiadomo do końca co.

Najważniejszą rzecz na koniec zachowałem, oto na Chojniku wystąpi zespół Szyszak, o którym wszyscy już słyszeli, bo jego sława na Śląsku sięga dalej niż husyckie rajzy. Muzykanci z Szyszaka koncertować zaczną kiedy zegar 20.30. wybije, (mogą być 3 zdrowaśki opóźnienia, bo na szczyt wgramolić się muszą). Wszystko to do godziny 24.00. trwać będzie, po której to godzinie wrota zamku zamkniemy.

A z okazji korzystając powiadamiam Wszystkich, których to interesuje, że „Turniej Rycerski o Złoty Bełt Zamku Chojnik” od tego roku w ostatnią sobotę czerwca odbywać się będzie, co w tym roku na dzień 29 czerwca przypada. Ot i wszystko, teraz już tylko na Was czekamy.

 

 Kasztelan zamku Chojnik – Jędrek Ciosański


 


  

Poznaj florę i faunę Kotliny Jeleniogórskiej  

 

Zapraszamy do zwiedzania  multimedialnego muzeum pn. Tajemniczy Las w Starym Browarze na terenie folwarku w Bukowcu. Ekspozycja ma charakter edukacyjny, poznawczy, gdzie wykorzystano nowoczesne techniki multimedialne, wizualne i manualne.  Wystawa podzielona jest na 7 stref.  Zwiedzający poprzez zabawę i doświadczenie mogą poznać florę i faunę rejonu Kotliny Jeleniogórskiej. Wirtualnym przewodnikiem po ekspozycji jest myśliwy Hubert.  Zwiedzający mogą podejrzeć m.in. dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, rozpoznać drzewo po korze czy liściach, obejrzeć przyrodniczy film w leśnym kinie czy naśladować odgłosy zwierząt. Dodatkową atrakcją są bogate zbiory kolekcjonerskie związane z myślistwem. 

  

Wystawa dostępna jest dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.

 

Więcej szczegółów na stronie www.dolinapalacow.pl

 

Rezerwacje:  

tel. +48 603 619 139 / +48 669 341 911

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.